Ööjõulumaa

Selle aasta Vanamõisa Jõulumaa kulminatsiooniks saab olema 21. detsembril 2019 toimuv Ööjõulumaa. 2019 aasta programm on koostamisel.

Avatud tegevuskojad ja programm Ööjõulumaal kell 16.00-20.00, tutvu programmiga siin

 

Programm 2018:

Tuleskulptuuride töötoas juhendavad  mandalameistrid Tuuli Reinsoo ja Indrek Leht kõiki soovijaid suure mandala koostamisel ja täiendamisel. Igaüks saab oma jõulusoovi tulemustriga mandala sisse punuda. Maagilise pööripäevarituaalina süütame kõikide osalejate poolt loodud mandala, mis täis imelisi jõulusoove süttides tähtede poole lendab. Valguse ja soojuse märgiks süütame ka suure lõkke.

Tulel on läbi aegade olnud märgiline tähendus. Tules on ürgne jõud, on maagiat. Tuld on ikka tänatud ja kummardatud. Lisaks traditsioonilistele Vanamõisa Jõulumaa tegevustele, mis leiavad õhtu jooksul aset, on Ööjõulumaal märksõnadeks tuli,
valgus ja soojus.

Õhtu kulmineerub kunstnik Margus Kontuse poolt loodud suure tuleskulptuuri süütamise-ja tuletantsijate etendusega.

Tuleskulptuur ei ole ilutulestik, see valmib algupärastest materjalidest: puit, nöör, õled ning kavandatakse nii, et kujund ja vorm tekib leekidest. Tulemus on esteetiline vaatemäng, mis sobib hästi Põhjamaa pimedasse ja külma talve. Kunstnikud on kirjeldanud tuleskulptuuri kui hetkeelamust, kus sekundite vältel liiguvad vaatajate silme eest läbi sajad ja sajad kujundid.

Tuletants on kunstivorm, mida leidub paljude vanade kultuuride traditsioonides. See viib publiku kaasa müstilisse ajastusse, mil inimene oli loodusega üks ja tuli inimese asendamatu kaaslane. Lummav vaatepilt pakub pealtvaatajaile nauditava elamuse sellest, kuidas leegid moodustavad kauneid “pintslitõmbeid” öisesse atmosfääri ja säravad sädemed sütitavad positiivseid emotsioone. Ööjõulumaal astuvad üles Flameousi tuletantsijad, et tuua iga inimese ellu sära ja valgust ning viia hetkeks ära hallist argipäevast tule maagilisse sooja rüppe.

 

 

 

Ööjõulumaa täidab maagiliste helikeeltega aga Maagilist helikeelt annab õhtule palksaalis toimuv Tanel-Eiko Novikovi jõuluhõnguline kontsert löökpillidel. 

Tanel-Eiko on telekonkursi “Klassikatähed 2018” võitja ning mitmeid preemiaid ja esikohti on tal ettenäidata festivalidelt ja konkurssidelt üle maailma. 

 

 

 

Imelist muusikat jagub Ööjõulumaale veelgi. Mitmekülgne Ian Mikael Kirss loob pühade meeleolu hang trummidel.

Vaata Iani djembé mängimise  videot:

 

 

Ööjõulumaal on avatud mitu eripalgelist tegevuskoda.

JÕULUVANA KOJAS räägib Jõuluhärra isiklikult tulijatele lugusid, paitab põske ja paneb uskuma imedesse.

SEPIKOJAS esitleb ehtne sepp esitleb oma võimsaid tööriistu hõõguva alasi kohal ja julgemad külastajad saavad ka ise sepahaamri kätte võtta.

INDIAANI PÜSTKOJAS soojendab külalisi elav tuli ning kuulata saab tarkusi vanadest indiaanitraditsioonidest.

MEISTERDAMISE KOJAS saavad külastajad meisterdada kinkekarpe.

Miniloomaaias saab tutvust teha kodumajapidamises leiduvate loomadega.

Vahvat jõulusõitu saab teha hobuvankri või saaniga.

Jõululaval toimub programm ning jõuluetendus.

Kui nälg näpistama hakkab, saab keha kinnitada Päkapikkude Söögimajas.

 

 

Ööjõulumaa on 15.12 avatud kuni kella 21, programm kestab 16.00-20.00.

Piletiga saab osa kogu programmist, v.a. fototeenus.

Jõuluvana Kojas teeb perepilte Tippfoto ja pildid saab kohe kätte (tasuline teenus).